neděle, 22 březen 2020 14:13

KS8720 Kershaw Shuffle DIY

Napsal(a)

Dnes se podíváme na nůž, který jsem si oblíbil a to natolik, že se stal mým EDC nožem. Mám ho prakticky pořád s sebou. Proč jsem si vybral zrovna tento? Pojďme se na to podívat.

Specifikace nože Kershaw Shuffle DIY

Délka čepele: 2,4 "(6 cm)
Uzavřená délka: 8,3 cm

Celková délka: 14,6 cm
Materiál čepele: nerezová ocel 8Cr13MoV
Materiál rukojeti: Plast (nylon)
Uzamykací mechanismus: Liner Lock
Kapesní klip
Hmotnost: 100 g

Proč jsem si ho vybral jako EDC?

Dlouho jsem chtěl nůž na EDC, ale nemohl jsem si vybrat, jaký to vlastně bude. Pořád jsem zkoušel až jsem nějakou dobu zůstal u „švýcaráku“ od Mikovu.

Pak jsem ale došel k závěru, že na EDC nůž vlastně nepotřebuji vůbec nic velkého. První volba tedy padla na multitool od Leathermanu. Nakonec ale jsem objevil nůž, který by mi velikostí a váhou naprosto dostačoval na veškeré použití, co potřebuji od nože, který je pro mě prakticky naprosto univerzální.

Podle čeho jsem tedy vybíral?

Hodně často jsem bojoval s tím, že mi nůž prostě a jednoduše překážel při nějaké činnosti. Přemýšlel jsem, jak to vyřešit, abych ho měl opravdu u sebe a nemusel ho pořád tahat z batohu.
Prvním a hlavním kritériem tedy bylo, aby se mi vešel do takové té malinkaté kapsičky u hlavní kapsy u riflí.

Tím pádem jsem potřeboval oprvdu malinktej nůž, kterej bude lehkej, ale zároveň se mi bude dobře držet. Mám větší ruce, teda spíš delší prsty. No a tak se mi s noži co jsou malé zacházelo špatně. Kershaw má ale výřez po otevření ještě na čepeli, což mě umožnilo pro mě naprosto perfektní manipulaci a tím bylo vyhráno.

Můj verdikt na výběr tohoto nože

Už slouží více jak ¾ roku a já si jej nemůžu vynachválit. Po dlouhém vybírání a rozhodování jsem si stoprocentně jistý, že jsem udělal ten nejlepší možný výběr.

edc nuz kershaw shuffle diy

edc nuz kershaw shuffle diy

edc nuz kershaw shuffle diy

edc nuz kershaw shuffle diy

edc nuz kershaw shuffle diy

edc nuz kershaw shuffle diy

Zálesák Martin

Fotograf ze Znojma, grafik a webdesigner, co miluje přírodu a hledá v ní uklidnění a relaxaci. Už od malička ho zajímalo vše spojené s přírodou a cestováním, budoval příbytky v lese a zkoušel rozdělávat oheň na všechny způsoby. Kromě trávení času u počítače a v lese, velice rád jezdí na kole, na kolečkových bruslích a rád plave. Prakticky žádný sport mu není cizí.

www.grum.cz

kwak - spacáky české výroby

Zásady ochrany osobních údajů • Všechna práva vyhrazena • Zálesáctví.cz • Vyrobilo webové Studio Tužka