Vyberte možnost Stránka

Maskáče Steppe 300 z Decathlonu

Maskáče Steppe 300 z Decathlonu

Je to zhruba půl roku, co jsem si pořídil v Decathlonu maskáče, co jsem chtěl vyloženě na test. Za těch pár korun co stojej, mě fakt zajímal výsledek. Co myslíte obstály? Koukněte na video, přečtěte si článek a uvidíte.

Dneska se podíváme na kalhoty Steppe 300 z Decathlonu, které mě překvapily nejen svou cenou, ale hlavně tím, že mi fakt sedly – a to se u mě stává velice zřídka. Tak si to pojďme rozebrat.

Pas z části na gumu

Jen tak mi nějaké kalhoty nesednou. Mám velkej (namakanej xD) zadek, ale docela úzkej pas. A když máte takovou postavu, tak to chce buď legíny (haha fór) nebo střih co vám fakt padne. No a nebo něco mezi tím. Tyhle kalhoty mají na bocích v pasu gumu, která tam není jen na parádu, ale u lidí jako já fakt funguje.

Maskace Decathlon Kalhoty Vybaveni Zalesactvi Cz 002 | Zálesáctví, Přežití v přírodě, Bushcraft

Přírodní materiál, ale divná povrchová úprava

Kde jinde začít, než u materiálu. Ve videu říkám, že je ten materiál působí uměle. Opravdu nevím, jakou tomu dělali povrchovou úpravu, ale na omak a kontakt s kůží, mi prostě působí uměle. Nicméně kalhoty, teda kromě vnitřích kapes, jsou vyrobeny ze 100% Bavlny.

Maskace Decathlon Kalhoty Vybaveni Zalesactvi Cz 004 | Zálesáctví, Přežití v přírodě, Bushcraft

Maskáče, ale ne kapsáče

Když to vezmeme hned takhle popořadě od těch nevýhod, nebo nešvarů, co na nich vidím, tak co by někomu mohlo určitě vadit budou kapsy. Kapsy totiž nejsou podšity žádnou látkou, co by kapsu nějak rozšířila. Kapsa je tedy docela mělká a nic objemného se do ní nevejde. Nicméně na klasické nošení telefonu a peněženky je vše OK.

Maskace Decathlon Kalhoty Vybaveni Zalesactvi Cz 005 | Zálesáctví, Přežití v přírodě, Bushcraft

Zipy a kapsy

Prakticky na všech kapsách najdeme nějaký zip. Jediné kapsy, které nemají zavírání ani zip, jsou klasicky ty vrchní u pasu. Dále najdeme kapsu na zadku, ale pouze na pravé straně. Ta má klasické klopové zavírání na suchý zip. Stejné zavírání má i kapsa na levé noze u kolena. Co je však za mě naprostá dokonalost je YKK zip na pravé kapse nad kolenem. I když jsem se s kalhotama vyválel v bahně a písku a chytl to zrovna tento zip, jede jak švýcarský hodinky.
Ještě jedna zmínka k těm kapsám – co mi teda fakt vadí, tak je absence malé kapsičky v pravé vrchní kapse, kterou mají klasicky třeba rifle. Naučil jsem se tam nosit malej EDCčkovej nůž. Tady se samozřejmě dá připnout na tu klasickou kapsu, co tam je, ale přecijen, ten vnitřní materiál působí dost jemně a tence, takže mám obavu, aby se to neprotrhlo. Nicméně zatím se to nestalo.

Maskace Decathlon Kalhoty Vybaveni Zalesactvi Cz 001 | Zálesáctví, Přežití v přírodě, Bushcraft
Maskace Decathlon Kalhoty Vybaveni Zalesactvi Cz 003 | Zálesáctví, Přežití v přírodě, Bushcraft

Žádné stahovačky, ani odepínačky

Pokud jste někdo zvyklí mít stahovací nohavice nebo nohavice na odepnutí, tak u této verze kalhot budete zklamáni. Kalhoty nemají ani jedno. Nicméně, mě osobně délka vyhovuje, takže nějaké stahování nebylo třeba a když je mi horko, tak si je prostě a jednoduše ohrnu.

Maskace Decathlon Kalhoty Vybaveni Zalesactvi Cz 006 | Zálesáctví, Přežití v přírodě, Bushcraft

Shrnuto podtrženo

Za mě jsou to kalhoty s poměrem k ceně naprosto super. Za ty peníze mi vydržely zacházení, co ani kalhoty o třídu dražší nevydržely.

O autorovi

Zálesák Martin

Fotograf, grafik a webdesigner, co miluje přírodu a hledá v ní uklidnění a relaxaci. Už od malička ho zajímalo vše spojené s přírodou a cestováním, budoval příbytky v lese a zkoušel rozdělávat oheň na všechny způsoby. Kromě trávení času u počítače a v lese, velice rád jezdí na kole, na kolečkových bruslích a rád plave. Prakticky žádný sport mu není cizí.