Vyberte možnost Stránka

Malé dobrodružství + velký zážitek = mikrodobrodružství

Malé dobrodružství + velký zážitek = mikrodobrodružství

Venku svítí nádherně sluníčko a meze se začínají zelenat. Ze starého listí vykukují první květy jarních rostlinek a celý les začíná vonět svou typickou vůní. Koryta potoků a řek se naplňují k břehům,  ALE JÁ PROSTĚ NEMÁM ČAS.

(Alespoň podle náplně práce a všeho toho shonu okolo, to tak opravdu vypadá)

Času máme všichni stejně

Ať už podnikáte nebo jste maminka na mateřské dovolené, nebo snad důchodce užívající si volna, máte úplně stejně času, jako já. Máme ho všichni stejně a je na každém, jak ho využije. Troufnu si říct, že celé uspořádání času a tím pádem i celého svého života, je řazené od priorit, které si každý musí určit sám.

Ten dělá to a ten zas tohle

Každého baví něco a měl by si pro to najít čas. Koníčky jsou stejně důležité jako odpočinek. Musíte se umět zrelaxovat, ale podle mě je důležité, abyste se občas prošli a udělali si výlet do lesa. Načerpali energii a hlavně ZAŽILI NĚJAKÉ DOBRODRUŽSTVÍ!

A o tom je hlavně dnešní článek.

Nepotřebujete spoustu času, abyste si užili dobrodružství. Stačí vám odpoledne. Někomu bude stačit hodinka, či dvě. Někomu víkend. Je to jedno. Jde o to, abyste si našli tu malinkatou chvíli a opustili komfortní zónu. Zašpinili si kalhoty, zamokřili bundu nebo roztrhli batoh…

Dobrodružství číhá na každém rohu, ale je třeba se mu vydat vstříc. Marek Liška o tom udělal celý web. Určitě se na něj podívejte. Vysvětluje tam, jak vidí mikrodobrodružství on, dokonce pro vás připravil i super tahák.

Kromě taháku, se můžete podívat na blog, který píše mnoho lidí, včetně Marka. Má tam článek i Pavel Kohout, kterého asi naše komunita zná jako PaKo na Vandru. A aby toho nebylo málo, i my (já s Klárkou) chystáme článek o našem víkendovém dobrodružství, které pak na webu najdete.

Co už jsem absolvoval?

Na webu mikrodobrodružsví najdete seznam věcí, které lze dělat, aniž byste měli spoustu času. Mrkněte se a sepište si co máte za sebou. Určitě si udělejte seznam, co ještě chcete zažít.

Když budu mluvit za sebe, tak si můžu odškrtnout třeba:

 • Vem kamaráda do lesa
 • Přespi sám v lese
 • Sjeď řeku
 • Nauč se poznávat rostliny a zvířata (každý měsíc nový druh)
 • Jdi uklidit les
 • Přespi na rozhledně
 • Postav si jednoduchý přístřešek

A co bych chtěl zkusit?

 • Přespat v iglú nebo v záhrabu
 • Udělat si malý kemp
 • Zdolat nějakou vysokou horu
 • Přespat v bunkru

Vidíte, že možností je opravdu mnoho. Tak na co ještě čekáte? Sbalte si batůžek a šupem do přírody.

Tak Ahoj! A potkáme se v lese.

O autorovi

Zálesák Martin

Fotograf, grafik a webdesigner, co miluje přírodu a hledá v ní uklidnění a relaxaci. Už od malička ho zajímalo vše spojené s přírodou a cestováním, budoval příbytky v lese a zkoušel rozdělávat oheň na všechny způsoby. Kromě trávení času u počítače a v lese, velice rád jezdí na kole, na kolečkových bruslích a rád plave. Prakticky žádný sport mu není cizí.