Vyberte možnost Stránka

První pomoc – stále u sebe (v telefonu)

První pomoc – stále u sebe (v telefonu)

Často se stává, že zcela nezkušení turisté se vydají na túru bez pořádných informací a pak je překvapí terén, počasí, délka pochodu či zastihne tma. Ale i když jste připraveni sobě lépe, nikdy nevíte jaké nástrahy vám příroda připraví, nebo jestli nebudete muset pomoci druhým v nouzi. Proto jsme se rozhodli představit tři užitečné aplikace, které mohou pomoci v nouzi či zachránit život.
Interaktivní aplikace První pomoc

Ruku na srdce. Dokážete rychle reagovat a zachránit život zraněnému? Ovládáte zásady poskytování první pomoci?

Osvojte si postupy první pomoci

Aplikace vás provede patnácti nejčastějšími zraněními a scénáři první pomoci. Krok za krokem vám ukáže postup, jak účinně pomoci zraněnému. Naučíte se, jak zastavit krvácení, zvládnout epileptický záchvat, pomoci při popáleninách, šoku a dalších život a zdraví ohrožujících stavech. Stáhněte si mobilní aplikaci a budete mít záchranáře stále po ruce. Nikdy nevíte kdy ji budete potřebovat. Aplikace vám pomůže zvládnout nejdůležitější postupy poskytování první pomoci.

Naučte se zachránit své blízké

Záchranné službě trvá v průměru 11 minut, až přijde na místo nehody. Do té doby je první pomoc ve vašich rukou. Nespoléhejte se proto jen na nouzové čísla a příchod záchranky. Až tři čtvrtiny všech nehod se stane v přítomnosti vašich blízkých. S aplikací Země zachránců budete připraveni poskytnout první pomoc vždy a všude.

Osvojte si postupy první pomoci

Aplikace vás provede patnácti nejčastějšími zraněními a scénáři první pomoci. Krok za krokem vám ukáže postup, jak účinně pomoci zraněnému. Naučíte se, jak zastavit krvácení, zvládnout epileptický záchvat, pomoci při popáleninách, šoku a dalších život a zdraví ohrožujících stavech.

Horská záchranná služba

Další užitečná aplikace, která by neměla chybět v mobilu žádného turistu. Aplikace umožňuje volání na linku tísňového volání 18300 Horské záchranné služby a odesílání tísňových SMS zpráv, s použitím aktuální GPS pozice pro rychlou lokalizaci volajícího v horském prostředí. Podporuje komunikaci pro neslyšící. Pomocí aplikace získáte čerstvé informace o lavinové situaci a výstrahách v jednotlivých pohořích Slovenska. Získáte kontakty, užitečné rady pro pohyb ve vysokohorském prostředí a v neposlední řadě krátký návod na poskytnutí první pomoci.

Každý z nás by měl vědět, jak pomoci a neměl by se bát! Základy první pomoci jsou takové jednoduché, že se je dokážou naučit i děti. Jejich spontánní reakce a odvaha v situacích, kdy o životě rozhodují sekundy, však mnohým dospělým chybí. Najděte vůli a odhodlání, osvojte si základní znalosti o postupech první pomoci.

Mnoho užitečných informací o poskytnutí první pomoci najdete i na webu prvapomoc.sk

Originální článek od outdoorfilmy.sk

O autorovi

Zálesák Martin

Fotograf, grafik a webdesigner, co miluje přírodu a hledá v ní uklidnění a relaxaci. Už od malička ho zajímalo vše spojené s přírodou a cestováním, budoval příbytky v lese a zkoušel rozdělávat oheň na všechny způsoby. Kromě trávení času u počítače a v lese, velice rád jezdí na kole, na kolečkových bruslích a rád plave. Prakticky žádný sport mu není cizí.