Vyberte možnost Stránka

Zubní hygiena v lese a na cestách

Zubní hygiena v lese a na cestách

Zubní kartáček, mezizubní kartáček, zubní nit, ústní voda … To všechno jsou prostředky, které z vás používá v pohodlí domova asi každý. Berete si je ale s sebou do přírody? Přeci jen zubní pasta a kartáček jsou další věci navíc, které prostě nemusíte tahat s sebou. Opravdu, poradím vám, jak na to.

Většina z vás si vždy bere nějaké to jídlo, co si pak chce v pohodě a v klidu udělat na ohni. Jednou z nejčastějších potravin, kterou si s sebou bereme je maso. A maso patří okořenit, pořádně! Minimálně sůl a pepř by na maso měla přijít vždy. Už se chytáte? Ne? Dobře prozradím vám ten fígl.

Sůl nad zlato

Už v pohádce princezna věděla, že sůl je jednou z nejvzácnějších ingrediencí. Nejen že bez soli nebude nikdy pořádně chutnat žádné jídlo, ale bez soli si nikdy nevyčistíte zuby. ANO, je to tak. Sůl je to tajemství.

Zkuste si to doma. Kdyby se vám tento způsob nelíbil nebo vám nevyhovoval, můžete se vrátit zpět ke klasickému kartáčku a pastě na zuby.

Otestujte to

Do hrnečku dejte trošku vody, cca decku, dvě a přidejte kávovou lžičku soli. Tak je naše zubní hygiena připravena. Nasajte doušek slaného roztoku a pár minutek si jím proplachujte pusu a jazykem „umyjte“ všechny zuby. A je to… Hotovo, vyplivnout.

Sůl totiž rozpustí všechen povlak a hravě se dostane všude v puse, i do mezizubních prostor, kam se se dostane velice špatně často i s kartáčkem. Pokud máte problém s krvácením dásní, pomůže vám sůl taky. Sůl stáhne dáseň a připraví na další fungování. Sůl čistí a dezinfikuje a zastaví krvácení.

Jediné negativum, které by některé z vás mohlo odradit je to, že na jazyku zanechá slanou stopu.

Touto technikou si umyjete zuby kdykoliv a kdekoliv, ať už cestujete přes hory nebo jen jdete přespat do lesa, stačí sůl a voda.

O autorovi

Zálesák Martin

Fotograf, grafik a webdesigner, co miluje přírodu a hledá v ní uklidnění a relaxaci. Už od malička ho zajímalo vše spojené s přírodou a cestováním, budoval příbytky v lese a zkoušel rozdělávat oheň na všechny způsoby. Kromě trávení času u počítače a v lese, velice rád jezdí na kole, na kolečkových bruslích a rád plave. Prakticky žádný sport mu není cizí.