Vyberte možnost Stránka

KS8720 Kershaw Shuffle DIY

KS8720 Kershaw Shuffle DIY

Dnes se podíváme na nůž, který jsem si oblíbil a to natolik, že se stal mým EDC nožem. Mám ho prakticky pořád s sebou. Proč jsem si vybral zrovna tento? Pojďme se na to podívat.

Specifikace nože Kershaw Shuffle DIY

Délka čepele: 2,4 „(6 cm)
Uzavřená délka: 8,3 cm

Celková délka: 14,6 cm
Materiál čepele: nerezová ocel 8Cr13MoV
Materiál rukojeti: Plast (nylon)
Uzamykací mechanismus: Liner Lock
Kapesní klip
Hmotnost: 100 g

Proč jsem si ho vybral jako EDC?

Dlouho jsem chtěl nůž na EDC, ale nemohl jsem si vybrat, jaký to vlastně bude. Pořád jsem zkoušel až jsem nějakou dobu zůstal u „švýcaráku“ od Mikovu.

Pak jsem ale došel k závěru, že na EDC nůž vlastně nepotřebuji vůbec nic velkého. První volba tedy padla na multitool od Leathermanu. Nakonec ale jsem objevil nůž, který by mi velikostí a váhou naprosto dostačoval na veškeré použití, co potřebuji od nože, který je pro mě prakticky naprosto univerzální.

Podle čeho jsem tedy vybíral?

Hodně často jsem bojoval s tím, že mi nůž prostě a jednoduše překážel při nějaké činnosti. Přemýšlel jsem, jak to vyřešit, abych ho měl opravdu u sebe a nemusel ho pořád tahat z batohu.
Prvním a hlavním kritériem tedy bylo, aby se mi vešel do takové té malinkaté kapsičky u hlavní kapsy u riflí.

Tím pádem jsem potřeboval oprvdu malinktej nůž, kterej bude lehkej, ale zároveň se mi bude dobře držet. Mám větší ruce, teda spíš delší prsty. No a tak se mi s noži co jsou malé zacházelo špatně. Kershaw má ale výřez po otevření ještě na čepeli, což mě umožnilo pro mě naprosto perfektní manipulaci a tím bylo vyhráno.

Můj verdikt na výběr tohoto nože

Už slouží více jak ¾ roku a já si jej nemůžu vynachválit. Po dlouhém vybírání a rozhodování jsem si stoprocentně jistý, že jsem udělal ten nejlepší možný výběr.

O autorovi

Zálesák Martin

Fotograf, grafik a webdesigner, co miluje přírodu a hledá v ní uklidnění a relaxaci. Už od malička ho zajímalo vše spojené s přírodou a cestováním, budoval příbytky v lese a zkoušel rozdělávat oheň na všechny způsoby. Kromě trávení času u počítače a v lese, velice rád jezdí na kole, na kolečkových bruslích a rád plave. Prakticky žádný sport mu není cizí.